close
تبلیغات در اینترنت
آموزش پرورش بوقلمون از ابتدا تا انتها بصورت خلاصه

پایگاه آموزشی اشتغال زایی

در این مقاله از صفر تا صد پرورش بوقلمون بصورت خلاصه وار پرداخته می شود. اولین نکته و مهمترین نکته برای شروع کار پرورش بوقلمون دارا بودن دانش اولیه برای شروع کار می باشد تهیه جوجه بعلت اینکه ما در داخل کشور مزارع پرورش بوقلمون مادر را نداریم کلیه جوجه های صنعتی موجود در کشور از خارج از کشور بصورت وارداتی تهییه می شود لذا برای تحویل و خرید این جوجه ها افراد علاقمند ابتدا میبایست نسبت به تهیه جواز و پروانه بهداشتی اقدام نمایند که برای این امر میبایست به معاونت امور دام و طیور جهاد کشاورزی شهرستان مورد…

banner
آخرين ارسال هاي انجمن
عنوان پاسخ بازديد آخرين ارسال
دانلود کتاب پروش قارچ های خوراکی به تالیف ساسان عرب دانلود کتاب پروش قارچ های خوراکی به تالیف ساسان عرب 8 10274 fns4565
قارچ خوراکی قارچ خوراکی 2 1790 fns4565
ضدعفونی سالن های قارچ ضدعفونی سالن های قارچ 8 5872 ratinco
قیمت لوازم و ابزار تولید قارچ قیمت لوازم و ابزار تولید قارچ 9 22017 pedram90
پرورش عملی قارچ های خوراکی صدفی پرورش عملی قارچ های خوراکی صدفی 1 2471 pedram90
مراحل تولید قارچ خوراکی بصورت پاورپوینت مراحل تولید قارچ خوراکی بصورت پاورپوینت 24 20022 pedram90
فیلم آموزش کامل پرورش قارچ صدفی فیلم آموزش کامل پرورش قارچ صدفی 20 20679 pedram90
دانلود کتاب الکترونیکی راهنمای پرورش قارچ صدفی و دکمه ای دانلود کتاب الکترونیکی راهنمای پرورش قارچ صدفی و دکمه ای 30 26001 pedram90
انواع قارچ خوراکی انواع قارچ خوراکی 5 2948 pedram90
درخواست همکاری از اشخاصی که تجربه در پرورش قارچ را دارند درخواست همکاری از اشخاصی که تجربه در پرورش قارچ را دارند 32 10060 pasandide
[Forum_Post_Title] صفحه اول انجمن | [Forum_Post_Title] ثبت نام در انجمن | [Forum_Post_Title] ورود به پنل کاربري

آموزش پرورش بوقلمون

در این مقاله از صفر تا صد پرورش بوقلمون بصورت خلاصه وار پرداخته می شود.


اولین نکته و مهمترین نکته برای شروع کار پرورش بوقلمون دارا بودن دانش اولیه برای شروع کار می باشد

تهیه جوجه

بعلت اینکه ما در داخل کشور مزارع پرورش بوقلمون مادر را نداریم کلیه جوجه های صنعتی موجود در کشور از خارج از کشور بصورت وارداتی تهییه می شود لذا برای تحویل و خرید این جوجه ها افراد علاقمند ابتدا میبایست نسبت به تهیه جواز و پروانه بهداشتی اقدام نمایند که برای این امر میبایست به معاونت امور دام و طیور جهاد کشاورزی شهرستان مورد نظر خود رفته و اقدامات مقتضی را انجام دهند .بدیهیست که افراد بدون جواز و پروانه به هیچ وجه نمی توانند جوجه صنعتی بوقلمون را تهییه نمایند.

انتخاب زمین

اما هرینه ها:اگر فردی بخواهد از ابتدا شروع کند نکته اول هزینه‌ایست که میبایست برای زمین شود . دقت کنید زمینی که انتخاب میکنید از وضعیت آب آن اطلاع کامل داشته باشیدیعنی میبایست یا چاه آب (داشتن سند الزامیست)، حق آبه در روز یا هفته یا داشتن چشمه و یا لوله کشی آب داشته باشد خلاصه وضعیت آب آن مشخص باشد.

بعد از مشخص نمودن وضعیت آب که یکی از مهمترین بحث هاست وضعیت برق منطقه است. سعی کنید زمینی را که انتخاب میکنید حتی‌المقدور به دکل‌های برق ویا کابل کشی نزدیک باشد زیرا هزینه هر تیر چراغ برق چیزی در حدود 200 هزار تومان است که گاها در صورت زیاد بودن مسافت هزینه آن از قیمت خود زمین بالاتر میزند.

نکته بعدی در بحث انتخاب زمین رعایت جدول فواصلی است که بخش طیور سازمان جهاد کشاورزی ارائه میکند. در پست های آینده به طور کامل آن را برای شما خواهم گذاشت.

جایگاه پرورش و هزینه های آن

بعد از بحث زمین به بحث جایگاه پرورش میپردازیم. یک جایگاه استاندارد پرورش بوقلمون یک سوله استاندارد مرغداریست با عرض 12 و طول 80 تا 100 متر و همانطور که در پستهای قبل گفتم در هر متر مربع میتوان نهایتا تا3 بوقلمون بالغ نگهداری نمود که در صورت اتوماتیک نمودن آبخوری و دانخوری و سیستم انتقال دان این سالن این عدد به 5 میرسد.

هزینه ها: هر سالن استاندارد مرغداری را میتوان از متری 350 تا 400 هزار تومان بنا نمود که این اختلاف قیمت به دستگاه‌ها و تجهیزات به کار رفته در داخل سالن بستگی دارد که در این سالن ها (12x80) میتوان2880 تا4800 بوقلمون 5/5 الی 6 ماهه نگهداری نمود. پس با این تفاصیر هر سالن پرورش (12x80) حداقل 336 و حداکثر 384 میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت و این هزینه شامل فونداسیون ،سوله،هیترها،پدها،آبخوری،دانخوری و .... میباشد.(قیمت‌های آبان سال91)

شما در فارمتان به یک سالن ساخت دان که در آن دان مصرفی در طول دوره پرورش را میسازید نیاز دارید که آن نیز هزینه ای بالغ بر متری 200 تا 250 هزار تومان و متراژی در حدود حداقل 200 متر را در برمیگیرد.به این هزینه سالن هزینه خانه های کارگری، دیوار کشی و صاف نمودن زمین را نیز اضافه نمائید. پس تا اینجای کار شما به حداقل400 تا حداکثر 480 میلیون برای نگهداری حداقل3 و حداکثر 6 هزار قطعه بوقلمون نیازمندید.

دریافت وام پرورش شترمرغ

خوب پس این شد تا اینجای کار و هزینه های آن که البته باید قیمت زمین را هم به آن اضافه کنید.

بسیاری از دوستان در این مرحله از من میپرسند که "آیا وام میدهند؟" جواب اینست

بله وزارت جهاد کشاورزی و بانک‌های تابعه وام میدهند ولی باید هنگام شروع به فعالیت گرفتن وام حتما از کفش‌های آهنین و حوصله و صبر واعصاب فولادین استفاده کنید. انشاا... بعد از دو سه سال دوندگی و استفاده از پارتی های فراوان در همه امور شاید50 تا 60 درصد پروژه را وام بگیرید، باز هم تاکید میکنم "شاید" .

اگر از شما خوششان بیاید و پارتی تان هم به میزان کافی کلفت باشد شانس استفاده از تسهیلات بالاست بخصوص برای افرادی که تحصیلات مرتبط دارند مانند دامپروران و دامپزشکان (باید بدانید وام ها بیشتر برای پروژه های تکمیل ظرفیت از طرف بانک ها پرداخت میشود و شما میبایست حداقل تا 45 درصد کارتان را پیشرفت داشته باشید). خوب حال تا انگ سیاسی بودن به ما نزدند از این موضوع میگذریم.

هزینه جوجه بوقلمون

اما قیمت جوجه متغیر است و از 7500 تا 8500 تومان متغیر است و بسته به نژاد و سویه آن دارد.شما میتوانید آنرا از شرکت واستریوش که در نکته دوم به آن اشاره شد تهییه نمائید (رجوع شود به پست ""نکته دوم:تهییه جوجه"").

هزینه پرورش بوقلمون

نکته بعدی هزینه پرورش این پرنده است که خوراک بیش از 80 درصد هزینه‌های جاری پرورش را شامل میشود.

ضریب تبدیل در جوجه های صنعتی بوقلمون در بهترین شرایط3 و در بدترین آن نیز 4 الی 5/4 کیلودان به ازای هر کیلوگرم گوشت میباشد. از طرفی وزن هر بوقلمون ماده در سن 18 هفتگی چیزی در حدود 9 الی 10 کیلوگرم و بوقلمون های نر وزنی در حدود 14 الی 15 کیلوگرم خواهند داشت.

یعنی با این حساب برای تولید یک بوقلمون نر 18 هفته ای ما به حداقل54 و حداکثر 81 کیلوگرم دان با قیمت هرکیلو 1050 تومان که ازقراری میشود حداقل 56700و حداقل 85050تومان به ازای هر سر بوقلمون نیازمندیم که این رقم برای یک فارم3000 قطعه ای میشود حداقل170 و حداکثر255 میلیون تومان . شما برای نگهداری این تعداد بوقلمون نیاز به حداقل سه کارگر با حقوق ماهیانه حداقل 600هزار تومان دارید. به این هزینه ها ، هزینه های حق ویزیت دکتر دامپزشک ،مشاور فنی فارم ،هزینه های خرید دارو و واکسیناسیون،آب ،برق، گاز یا گازوئیل،تلفن،ایاب ذهاب و ... را نیز اضافه نمائید.( ویرایش شده در 23/08/1391)

طول دوره پرورش برای نرها نهایتا تا 20 هفتگی و برای ماده ها نهایتا تا18 هفتگی میباشد و نگهداری این پرنده را بعد از این هفته های ذکر شده اقتصادی نبوده و باعث بالا رفتن ضریب تبدیل غذایی آنها خواهد شد.

فروش بوقلمون ها

اگر وزن هر پرنده ماده را 10 و وزن هر پرنده نر را 15 کیلوگرم در سن 5 ماهگی در نظر بگیریم و درصد نر به ماده 50 به 50 باشد وزن میانگین ما میشود 12.5 کیلو و اگر هر کیلو بوقلمون زنده را 5000 بخرند در آمد ما از هر سر بوقلمون میشود62.5 هزار تومان که برای یک بوقلمون داری 3000 قطعه ای میشود 187.5 میلیون تومان. پس در آمد خام یک بوقلمون داری 3000 قطعه ای مبلغی بالغ بر 187.5 میلیون تومان میباشد.

نکته: امروز بیشتر جوجه های نر بفروش میروند که در صورت استفاده از این نوع جوجه ها 3000 جوجه نر با وزن نهایی 15 کیلوگرم میشود که درامد ما از هر سر بوقلمون میشود 75 هزار تومان که برای یک بوقلمون داری 3000 قطعه ای میشود 225 میلیون تومان

گوشت بوقلمون

در صورتی که می خواهید دچار بیماری های سرطان سینه، پروستات، بیماری ام اس، آرتروز، افسردگی و اعصاب نشوید و اسید اوریک، اوره و چربی خون شما بالا نرود گوشت بوقلمون را جایگزین تمامی گوشت های مصرفی خانواده بنمایید.

منبع: irantoyoor.persianblog.ir


:: امتياز: نتيجه : 5 امتياز توسط 9 نفر مجموع امتياز : 36

:: بازديد : 2851
:: برچسب ها : فواید گوشت بوقلمون , چگونگی فروش بوقلمون ها , چگونه جوجه بوقلمون تهیه کنیم , چگونگی دریافت وام برای پرورش بوقلمون ,

:: ارسال شده در: پرورش بوقلمون , مقالات علمی و آموزشی ,
:: مطالب مرتبط: دانلود فیلم آموزش پرورش بوقلمون بصورت کامل , دانلود رایگان طرح توجیهی پرورش بوقلمون گوشتی پنج هزار قطعه ای , محاسبه سودآوری پرورش بوقلمون , هرآنچه باید در مورد پرورش بوقلمون بدانید ,
نويسنده : پیمان
تاريخ : [چهارشنبه 05 خرداد 1395 ] [ 12:13]
ارسال نظر براي اين مطلب
اين نظر توسط امینی در تاريخ 1396/4/11 و 15:08 دقيقه ارسال شده است

با سلام،
احتراما ضمن تشکر از مطالب ارزنده بالا لطفا درصورت امکان برآورد به روز شده جهت احداث یک واحد 6000 قطعه ای را در سال 96اعلام فرمایید.
ضمنا آیا حضرتعالی کدام یک از واحدهای پرورش بوقلمون یا مرغ را در شرایط فعلی پیشنهاد میفرمایید
با تشکر .
امینی


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرين مطالب ارسالي
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشي رمز عبور؟

progress عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
easymoblog آمار مطالب
» کل مطالب : 113
» کل نظرات : 786
stat آمار کاربران
» افراد آنلاين : 6
» تعداد اعضا : 5712

onlineuser کاربران آنلاين

servertime آمار بازديد
» بازديد امروز : 613
» بارديد ديروز : 950
» ورودي گوگل امروز : 95
» ورودي گوگل ديروز : 236
» بازديد هفته : 2,540
» بازديد ماه : 12,276
» بازديد سال : 162,188
» بازديد کلي : 2,789,381